Sanal Ofis Nedir? Nasıl Kiralanır?

2022-07-06T11:11:16

Teknolojinin hızlagelişmesi sayesinde, son yıllarda sektör çeşitliliğinde artış görülüyor.  Bunun bir sonucu olarak çok sayıda kişi,günümüzde kendi işini kurmak istiyor. Kendi işlerini kurar iş hayatına atılmakisteyen girişimcilerin önlerinde çok fazla yapılması gereken iş bulunuyor. Buişlerin belki de en büyük ve maliyetli olanı ise bir ofise sahip olmak oluyor.

İş hayatında bunungibi sorunları aşmak için son yıllarda bazı çözümler üretiliyor. Teknolojiningetirdiği kolaylıkların da işin içine girmesiyle farklı alternatifler hızlaçoğalıyor. Sanal ofis de bu çözümlerden birisi. Sanal ofis, şirketlerin bütünfiziksel ofis özelliklerine çok daha uygun bir fiyata sahip olmalarına imkan tanıyor.Sanal ofisin çok sayıda avantajı da bulunuyor. Sanal ofis, şirketlere kendiofisleriymiş gibi kullanabilecekleri bir adres veriyor. Bu adres, son derecemerkezi ve prestijli alanlarda olabiliyor. Yani şirketler, bir sanal ofiskiralama şirketinden sanal ofis hizmeti satın alıyorlar. Bunun sonucunda, biradres elde ediyorlar. Bu adresi kartvizitlerine, web sitelerine yazabiliyorlar.Söz konusu adreste sekreter, danışman ya da insan kaynakları uzmanı gibi göreviolan kişiler bulunuyor. Müşteriler, bu adresi ziyaret edebiliyorlar.

Sanal ofisşirketleri müşterilerine bir telefon numarası da sağlıyor. Şirketin veyaişletmenin müşterileri de bu telefon numarasını diledikleri zaman arayabiliyor.Bütün bunlara artı olarak, işletme sahibinin bu ofise gitmesine gerek kalmıyor.Şirket sahiplerinin sanal ofis adreslerine kargo ya da postalar görevliler tarafından teslim alınabiliyor. Ayrıcaşirket sahipleri sanal ofislerine toplantıları olduğunda gidip oradaçalışabiliyorlar.

Sanal ofislersayesinde şirketler, normalde büyük masraflar yaratacak ofislere çok daha uygunfiyatlara sahip olabiliyorlar. Müşterileri sanal ofis adreslerine gittiklerindemuhatap olabilecekleri görevliler bulunuyor ve işleri hallediliyor. Verilentelefon numarası arandığında aramalar şirkete yönlendiriliyor. Belirtilenadrese kargo veya posta geldiğinde bunlar şirketin belirlediği kendi adresineyönlendirilebiliyor.

Sanal ofissayesinde şirketler, merkezi ve prestijli bölgelerde çok daha uygun fiyata birofis özelliklerine sahip olabiliyor. Ofis adresinin merkezi ve prestijli birbölgede olması, şirkete görünürlük açısından fayda sağlıyor.

Kullanan 10 kişiden 9’unun önerdiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile siz de e fatura ve e arşiv faturalarınızı dilediğiniz yerden kolaylıkla kesebilir ve saniyeler içinde gönderebilirsiniz. Oturduğunuz yerden 15 dakika gibi çok kısa bir sürede ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçebilir Yıllık 1800 e fatura kontör hediyesinden yararlanabilirsiniz.

Sanal Ofis Nasıl Kiralanır?

Sanal ofiskiralamak için bir sanal ofis kiralama şirketinde karar kılmanız gerekiyor. Buuygulamanın yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle günümüzde birden fazla sanalofis kiralama şirketi bulunuyor. Sanal ofis satın alacağınız şirkete kararverdikten sonra, şirketle anlaşıp gerekli sözleşmeleri imzalamanız yetiyor.Sonrasında bir yoklama memuru satın aldığınız sanal ofis adresine geliyor vegerekli teftişleri yapıyor. Sanal ofis resepsiyonu size haber veriyor.Sonrasında yoklama memuruyla beraber gerekli belgeleri sanal ofis adresinizdeimzalamanız gerekiyor. Eğer yakında değilseniz veya gelemeyecek durumdaysanızyoklama memuruyla randevulaşıp gerekli belgeleri başka bir zamanimzalayabiliyorsunuz. Sanal ofis kiralamak işte bu kadar kolay. Siz de eğerşirketinizin ofis masraflarını azaltmak ve prestij sahibi bir adrese sahipolmak istiyorsanız sanal ofis satın almayı düşünebilirsiniz.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Sanal OfisAvantajları Nelerdir?

Sanal ofis kiralama avantajının pek çok yönü olduğu biliniyor. Örnek vermek gerekirse, avantajların başında kira ve fatura maliyetleri geliyor. Yasal olarak, şirket kurulumu için belli bir adrese sahip olmak gerekiyor. Bir ofis satın almak ya da kiralamak, beraberinde çok sayıda masrafı da beraberinde getiriyor. Aylık kira, elektrik, su, doğal gaz ve internet gibi zorunlu ihtiyaçlar küçük ya da büyük işletmelerin bütçesini sarsan bir durum yaratabiliyor. Hele ki merkezi ve prestijli bir bölgede bulunan bir ofis kullanılmak isteniyorsa bu masraflar 2-3 katına çıkabiliyor.

Gerçek bir ofisinsunduğu olanakların dışında ekstra kira ve faturaların olmaması,maliyetlerinizi düşürmeniz demek oluyor. Bunların dışında personel ihtiyacı,ofis malzemeleri, kargo ve posta teslimatı ile donanımlı toplantı salonlarınada ihtiyaç duymamanız pek çok masraf kaleminden kurtulmanızı da sağlıyor.

Kimler SanalOfis Kullanılır?

Genellikle sanal ofis ihtiyacı duyanlar kendi işini kurmak isteyen ancak bir ofise ihtiyaç duymayanlar ile girişimciler, küçük ölçekli işletmeler, şahıs şirket sahipleri, e-Ticaret yapanlar, işi sebebiyle zamanının büyük kısmını ofis dışında geçirmek zorunda kalanlar sanal ofis kullanmayı tercih ediyor.

Sanal OfisHizmeti Giderleştirilir Mi?

Sanal ofis kullanmak isteyen işletmelerin en çok kafalarını kurcalayanlardan biri de sanal ofisin yasal olup olmadığı ve muhasebe açısından giderleştirilebilir olması oluyor. Bu kapsamda sanal ofis kiralayan işletmelerin posta adresleri de gerçek şirket adresi gibi kayıtlara geçtiğinden tamamen yasal hale geliyor. Vergi dairesi başta olmak üzere diğer tüm resmî kurumlara verilebilen bu adres de kiralanmış fiziki bir ofisten hiçbir fark olmadığı anlamına geliyor.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

14 gün ücretsiz deneyin
Logo İşbaşı kullanan on binlerce firma arasına katılın.
Kredi Kartı Gerekmez