Online Ön Muhasebenin Ön Muhasebeden Farkı Nedir?

2022-07-06T10:56:07

Ön Muhasebe Nedir?

Ön muhasebe, bir işletmenin stok takibi, cari takibi, maaş ve avanstakibi, çek senet takibi, nakit takibi, faturalar ve banka hesabı gibi finansalyönetimin unsurlarının takip edildiği işleme denir.

Ön Muhasebenin Online Ön Muhasebeden Farkı Nedir?

Online ön muhasebe, ön muhasebenin tutulma yöntemlerindenbiridir. Yani tüm ön muhasebe unsurlarının online ortamda kayıt altına alınmasıve takip edilmesine online ön muhasebe denir. Online ön muhasebe klasik önmuhasebe tutma yöntemlerine göre kolay, pratik ve hızlı olması nedeniyle tercihedilir. Online ön muhasebenin geleneksel ön muhasebeye karşı üstün yönlerindenbahsetmek için karşılaştırmak daha doğru olacaktır.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

  • Online ön muhasebede internet erişimi olan heryerden kısa sürede ulaşılabilirken, ön muhasebeye sadece iş yerindeulaşılabilir.
  • Ön muhasebede verileri girmek oldukça uzun zamanve iş gücü gerektirirken, online ön muhasebenin kolay arayüzü sayesindeişlemleri girmek oldukça kolay ve pratiktir.
  • Ön muhasebe kayıtları eğer bilgisayardatutuluyorsa çökme veya defterde tutuluyorsa kaybolma gibi riskler taşıyorkenonline ön muhasebe böyle bir risk bulundurmaz. Her işlem sonrası otomatikolarak güncellendiğinden veri kaybına da uğramazsınız.
  • Online ön muhasebede otomatik tanımlanantahsilat ve ödemeler ile günleri atlamaz işlerinizi kolaylıklayönetebilirsiniz. Fakat ön muhasebede böyle bir hatırlatma sistemi yoktur.
  • Online ön muhasebe programlarında fatura kesmekoldukça kolaydır.
  • Ayrıca günlük, aylık, yıllık raporlamalar ileişletmenizin yönetmek daha kolaydır. Geleneksel yöntemlerde raporlama gibi birözellik yoktur. Dolayısıyla işletmenizin durumuna genel bir bakışla bakmakoldukça zordur.
  • Tablet ve akıllı cihazlarınızdan mobil uygulamaaracılığıyla her an işletmenizin durumunu kontrol ediyor olmanız oldukçaavantajlıdır.

Sizler de ön muhasebe tutma yöntemi olan online ön muhasebe programlarını tercih edebilirsiniz. Logo Yazılım tecrübesi ve kalitesi ile oluşturulan online ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile internet erişimi olan her yerden kolayca ön muhasebenizi kayıt altına alıp kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

Online Ön Muhasebe Programı Logo İşbaşı’nın Özellikleri Nelerdir?

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

Borç Alacak Takip Programları Nelerdir?
Cari Hesap Ekstresi Nedir?
Ön Muhasebe Programı Nedir?
14 gün ücretsiz deneyin
Logo İşbaşı kullanan on binlerce firma arasına katılın.
Kredi Kartı Gerekmez