İş Takip Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

2022-04-15T14:49:37

İştakibi programı,iş akışının otomatik hale gelmesinde etkili olan ve görevlerin sorunsuzilerlemesini sağlayarak şirkete avantaj sağlayan programdır. İş takip programıyalnızca iş tanımındaki görevleri değil, bütçe ve kaynakları incelemeyi demümkün kılar. Takip programları aslında bir nevi görev izleyicidir, kullanımıise oldukça kolaydır.

İş Takip Programı Nedir?

İş takip programı; iş tanımında yer alangörevlerden herhangi birinin başladığı ve tamamlandığı tarihe kadar projeyiizlemeye yarayan bir yazılımdır. Farklı projelere yer veren ve bunları yöneten işletmeler,departmanlar arasındaki üretkenliği artırmak ve iletişimi kuvvetlendirmek içiniş takip programını sıklıkla kullanır. Böylece karışıklık yaşanmaz ve verimlisonuçlar alınabilir. Peki, iş takipprogramı ne işe yarar?

İşverenler, çalışanlarının ne kadarverimli olduklarını kontrol ederek motive edilme ihtiyaçlarını programlarla kolaylıkladeğerlendirilebilir. Günlük iş takip programı bu anlamda gündelik görevlerinotomasyonunu iyileştirmede etkilidir. Aynı zamanda saatlik kontrol mekanizmasıkullanarak, çalışanların üretkenliğinin ne şekilde ilerlediği ölçülebilir.

Çalışma programlarına mola atayabilmek bu aşamada önemlidir. Saatlik kontrol edilen çalışanın verimliliği düştüyse, programlar sayesinde mola atanarak motivasyon kaynağı artırılabilir. Proje izleme sonucunda raporlamadan maksimum fayda alınarak, sonuçların doğruluk payı iş takip programları yoluyla incelenebilir.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

İş Takip Programı Kimler İçinGereklidir?

Büyük ve küçük işletmelerin hemen hepsi iştakip programını kullanabilir. Genellikle proje bazlı iş akışına sahipşirketlerin iş takip programını tercih etme sebebi; çalışanına iş atadığında buiş üzerinden raporlama, detay ve tüm iş süreci ile ilgili takip yapabilmesidir.Ayrıca saatlik ve yarı zamanlı çalışanları olan şirketler, iş takip programınıkullanarak çalışma saatinin kontrolünü yapar.

Bu sayede proje maliyetleri üzerindedaha fazla kontrol kurulabilir. Kar amacı gütmeyen kuruluş ve hayır kurumları,aylık iş takip programınıkullanarakraporları daha anlaşılır hale getirir. Bağışlarla yürüyen bu tarz kuruluşlarmali denetim altında olduğu için vergi makamlarına hazırlanan raporların da düzgünolması beklenir. Bu da iş takip programları sayesinde mümkün hale gelir.

Uzaktan çalışanlar, programlar sayesindeyönetici ile birlikte hareket eder. İş takip programında yer alan zamankayıtlarında, çalışılan saat belirlenebildiği için uzaktan çalışanlar kendivaktini yönetirken, işverenler mesai saati incelemelerini bu program ile yapabilir.Serbest çalışanlar bireysel iş takip programı ile zaman takibini yürütmekonusunda başarıya ulaşır.

İş Takip Programının AvantajlarıNelerdir?

  • İştakip programının içerisindeki araçlar, belirlenen iş planı daha hızlı ortayakoymaya ve finansal sonuçları kolay bir şekilde analiz etmeye yarar.
  • Yöneticiler,çalışanların beceri ve güçlü yönlerine göre atama yaparak verimliliği artırmakiçin programı kullanabilir.
  • Projedeçalışan herkesin çalıştığı saat, hızlı ve kolay bir şekilde izlenebilir.
  • Otomasyonsistemleri sayesinde zaman doğru şekilde kullanılır.
  • Projeyialan çalışan, proje boyunca geçen zamanı kontrol edebilir. Bu sayedeyetiştirilmesi gereken işleri zamanında tamamlayabilir.
  • Yöneticitarafında ise yetkili kişi, çalışanların proje tamamlama zamanını inceleyebilir.Proje yetişmeyecek gibi duruyorsa bu konuda fikirler üreterek çalışanlarayardımcı olabilir.
  • Yarımkalan yerden işe devam etmeye olanak tanıyan iş takip programı, yarımbırakılmış görevlerdeki yaşanabilecek karışıklığa engel olur.
  • Göstergetabloları, üst düzey görünüm sunarak birkaç projeyi birden aynı andayürütebilmeyi sağlar.

Siz de on binlerce işletme sahibi gibi muhasebe programı Logo İşbaşı ile istediğiniz yerden işinizi takip edebilir e fatura, e arşiv ve daha birçok ön muhasebe işlemlerinizi internet erişiminizin olduğu her yerden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

İş Takip Programı NasılKullanılır?

İş takip programını aktif bir şekildekullanmak için uygulama başında durularak takip edilmesi gerekir. İş takip programı ücretsiz olarak kullanılabileceği gibi veücretli şekilde de sunulabilir. Programların içeriği değişse de temel amaç,verilerin sisteme girilmesi ve görev ataması yapılmasıdır. Atanan görevi kiminüstlendiği, ne zaman biteceği ve işin detayı programda doldurulması gerekenalanlara girilerek takip süreci başlatılır.

İş takip programı full sürüm talep edildiğinde ve kurulumu yapıldığında veri girişi açısından neredeyse sınırsız bir alanla karşılaşabilirsiniz. İş takip programı ile daha iyi ve daha planlı bir çalışma ortamı yaratılabildiği için işverenle çalışan arasındaki ilişki de sorunsuz hale gelir. Ekip üyeleriyle beraber yürütülen işlerin hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanmasına olanak tanıyan teknolojiler verimliliği artırır.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

14 gün ücretsiz deneyin
Logo İşbaşı kullanan on binlerce firma arasına katılın.
Kredi Kartı Gerekmez