En Kolay Fatura Kesme Programları Nelerdir?

2022-04-15T14:06:33

İşletme gelir ve gider takibi yapılmasında faturaların önemi büyüktür. Fatura takibinin yapılması, şirketlerin zorunluluğu haline gelir. Fatura kesme programı birçok açıdan popüler hale gelmiş ve kullanıcısı son dönemlerde bir hayli artmıştır. Muhasebe işlerinin hafifletilmesini sağlayan programlar, aynı zamanda verimliliğin artmasını sağlayarak işletmelerin kazancını artırır.

Fatura Kesme Programı Nedir?

Fatura kesme programı özel bir yazılımdır ve faturadüzenleme, arşivleme ve gönderim işlemlerinin online olarak yapılmasını sağlar.Elle fatura kesme işlemlerindeki vakit kaybını ortadan kaldırır ve işverenyükünü hafifletir. İşlerin hızlı ve online bir şekilde gerçekleşmesi içinfatura kesme programları kullanılır.

Faturalara bilgi girişi ve alıcıya gönderimişlemleri elle doldurulan faturalardan daha kısa ve pratik programlararacılığıyla online yapılır. Faturaların saklanması fatura kesme programlarıylakolaylaşır ve kağıt tüketimine gerek kalmaz. Çevre dostu bir anlayışbenimsenmesi de bu anlamda işletmeye vizyon kazandırır. Programları kullanmakiçin özel bir eğitim almaya gerek yoktur.

İnternet bağlantısının olduğu her yerdekolaylıkta fatura kesilebilir. Bu da işletmenin karlılığını artıran birdurumdur. Düzenli kesilmesi gereken faturalar genellikle iş yükünü artırır.Programlar düzenli fatura kesimi için verilen emri otomatik olarak kaydedereksorun yaşanmasını önler.

Fatura Ne Zaman Kesilir?

Faturalar 7 gün içinde mutlakakesilmelidir. İşlem gerçekleştikten sonra 7 gün içerisinde gerçekleşen işlemindüzenlemesi yapılmalıdır. Ticari bir işlem ise aynı ay içinde kesilir vedüzenlenir. Faturanın kesileceği tarih bir sonraki aya atlamamalı, düzenlemeaynı ay içerisinde gerçekleşmelidir.

Aksi halde karışıklıklar ve vergisorunları meydana gelir. Ayın son gününe denk gelen işlemlerde 7 günzorunluluğu yoktur. 7 gün olmasa dahi fatura düzenlenmelidir Örneğin; şubatınbitimine 2 gün kala bir işlem yapıldıysa, hizmet ve satışın faturası şubatınson gününe kesilmiş ve düzenlenmiş olmalıdır.

Fatura Kesme ProgramınınÖzellikleri Nelerdir?

Fatura kesme programının avantajları arasında en dikkat çekici olanı, her bir sektör için özel olarak tasarlanan fatura şablonlarıdır. Sektör farklılıklarına göre şablonların boyut ve içeriği değişir. Fatura kesme programlarındaki şablonlar, elle doldurulmuş faturalarla aynı işlevi görür. Masraf, sipariş ve stok takibi yapılabilmesi yazılımların önemli özellikleri arasındadır. On binlerce işletme sahibi ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile internet erişimi olan her yerden ister webden ister cepten saniyeler içinde faturalarını kesiyor anında müştrilerine gönderiyorlar

Programların diğer özelliklerinisıralamak gerekirse;

 • Alışve satış faturaları yazılım içerisinde kesilebilir
 • Ödemeyapılan veya yapılmayan faturaların takibi kolaylıkla yapılabilir
 • E-Arşivve e-Fatura kullanıldığında aynı işlemler programda yapılabilir
 • Mobilcihazlardan da kullanılan programlar nerede olursanız olun kullanma imkanıtanır
 • Önmuhasebe işlemleri ile entegre olabilir
 • Nakitve kredi kartı gibi bilgileri şablon üzerine yerleştirebilirsiniz
 • 10yıl arşivleme olanağı
 • Carihesap takibi yapılabilmesi
 • Bankahesaplarındaki hareketlerin takibi

Bu özellikler fatura kesmeprogramlarının çoğunda yer alan özelliklerdir. Daha kapsamlı yazılımlar, önmuhasebe süreçlerinden ziyade direkt olarak şirket yönetimi için gerekli olançoğu durumu kayıt altında tutmaya yarar. Online olarak fatura kesme vegönderimi gerçekleştirmek, dünyanın neresinde olursanız olun online ortamdaişinizi yapabilmeyi sağlar.

Sisteme zamanında giriş yapmak için programlarda hatırlatıcı bulunur ve düzenlemeyi vakit kaybetmeden ya da ceza kesilmeden gerçekleştirebilirsiniz. Operasyon süreçlerini pozitif yönde etkileyerek, verimli bir çalışma ortamı için fatura kesme programlarının özellikleri yeterlidir.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Fatura Kesme ProgramıKullanmanın Avantajları Nelerdir?

Fatura kesme programı birçok açıdanpratik bir kullanım sunar. Program içerisinde gruplandırmalar yaparak, carihesaplar kontrol edilebilir. Ayrıca stok takibi ve iade faturaları gibiişlemleri yazılımda kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Fatura programı kullanarakelde edilebilecek avantajlar şunlardır:

 • Faturaişlemleri çok daha hızlı gerçekleşir.
 • Hatalarfatura kesme programları sayesinde minimuma iner.
 • Arşivlemeve düzenleme daha kolay gerçekleşir.
 • Önmuhasebe işlemlerinde ve muhasebe departmanında iş yükü azalır.
 • Güvenlikriskleri (yırtılma, kaybolma ve aşınma problemi yoktur) ortadan kalkar.
 • Kesilecekfatura tarihi belliyse hatırlatma modülü olan uygulamalar pratiklik sağlar.
 • Maliyetlerdeazalma yaşanır.
 • İstenildiğindeExcel’e bilgiler aktarılabilir ya da çıktı alınabilir.
 • Çıktılargörsel olarak tasarlanabilir.
 • Stopajve istisna fatura işlemleri yapılabilir.

Fatura kesme alanında işlemenizin hız kazanmasını istiyorsanız, Logo İşbaşı Programları ile saniyeler içinde e fatura ve e arşiv faturanızı oluşturabilir ve müşterinize gönderebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı ve nereden başlayacağınızı da ücretsiz danışmanlık veren alanında uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

14 gün ücretsiz deneyin
Logo İşbaşı kullanan on binlerce firma arasına katılın.
Kredi Kartı Gerekmez