e-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

2022-04-18T21:29:42

E-ticarette birürünün çokça satılıp satılmayacağını belirleyen farklı faktörler bulunur. Bufaktörlere ürünün popülerliği, reklam çalışması ve tüketici yorumları örnekolarak gösterilebilir. Bir ürünün o dönem için popüler olması ve reklam çalışmasınıniyi bir şekilde yapılması ürünün satılma oranını artırabilir. Bu konuda sonzamanların en iyi örneği cerrahi maskedir. Küresel pandemi ile ortaya çıkanzorunlu maske kullanımı, önceden önem verilmeyen cerrahi maske satışlarını biranda popüler hale getirmiştir.

Satış oranınıartıran bir diğer unsur da tüketici yorumlarıdır. Müşteriler, bir ürünü siparişetmeden önce mutlaka yorumlar kısmına bakarlar. Böylece sipariş edecekleriürünü deneyemediklerinden, daha kolay karar vermek amacıyla öncekikullanıcılarının ürün ile ilgili düşüncelerini referans alarak karar verirler.Herhangi bir ürün hakkında olumlu ve çok sayıda yorum o ürün için e-ticarette satış oranını artırabilir.

E-TicaretteSatış Nedir?

E-ticarette satış,temel olarak internet üzerinden online olarak verilen sipariş üzerine yapılan satışolarak nitelendirilebilir. Müşteri, satıcının internet üzerinden yayınladığıürünü değerlendirir ve satın almak istediğinde çeşitli ödeme yöntemlerinikullanarak sipariş eder. Kapıda ödeme, banka kartı ile ödeme, kredi kartıylaödeme, havale ve EFT bu ödeme yöntemlerine örnek olarak gösterilebilir. Müşteriödeme işlemini tamamladıktan sonra, ürün kargo firması tarafından müşterininbelirttiği adrese teslim edilir.

E-TicaretteSatış Nasıl Yapılır?

E ticaret satışı yapmak isteyen bir satıcının takip etmesi gereken adımlar vardır. Bu adımlar şu şekildedir;

  1. İnternet üzerinden satışı yapılmak istenen ürün belirlenir. Popüler ürünlerin seçilmesi satış oranları açısından olumlu sonuçlar verebilir.
  2. Satıcı, belirlediği ürünlerini çekici de düzgün bir şekilde e-ticaret entegrasyonu ile e-ticaret platformuna koyar. Müşterinin ilgisini çekmek amacıyla, ürünlerin fotoğraf ve açıklama kısmı bilgi verici şekilde hazırlanmış olmalıdır.
  • Bundan sonra müşterinin ürünü sipariş etmesi beklenir. Ürünün popülerliği, müşterilerin ürünleri sipariş etme süresini belirleyebilir.
  • Sipariş alındıktan sonra, ürün depodan ya da tedarik etme yolu ile temin edilir ve  paketlenerek kargoya verilir. Aynı zamanda ürüne ait e Fatura da kesilmiş ve müşteriye iletilmiş olması gereklidir.

Siz de on binlerce kullanıcısı olan ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile e-ticaret entegrasyonunuzu saniyeler içinde gerçekleştirebilir, internet bağlantınızın olduğu her yerden e fatura ve e arşiv fatura gibi tüm muhasebe işlemlerinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

E-Ticarette EnÇok Satılan Ürünler Nelerdir?

E-ticarette en çok satış elde edenürünler, gün geçtikçe farklılık gösterir. Müşteriler, e-ticaret sistemiylealışveriş yaparken oldukça öngörülemez davranabilirler. E-ticaret sistemleriüzerinden satın alım yapmadan önce müşteriler, farklı faktörlerden etkilenirlerve bunlara göre karar verirler. Bu sebeple, e-ticarette en çok satılanlar sürekli olarak değişim içerisindedir.Satıcının bu faktörlere aşina olması ve bu faktörler doğrultusunda satışyapması satış oranlarını artırabilir.

Günümüzde kozmetik, cilt bakım ve giyim ürünleri, oyuncaklar, kitap ve market alışverişleri müşteriler tarafından e-ticaret üzerinden en çok satın alınan ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar ve tanıtım faaliyetleri de ürünlerin satış oranlarını artıran faktörlerdendir. Müşterilerin e-ticaret sayesinde ürünlere kolay bir şekilde ulaşabiliyor olması nedeniyle, reklam  çalışmaları önemli bir rol oynar.

E-TicaretteSatılacak Ürün Nasıl Bulunur?

E-ticaret üzerinden satış yapmak isteyen bir satıcının, satacağı ürünü belirlerken dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Satıcı, yaygın olarak sipariş edilen ve popüler olan ürünleri e-ticaret yoluyla kolaylıkla satabilir. E-ticarette en çok satanlar listesindeki ürünler, sürekli olarak değişim gösterebilir, bu nedenle satıcının sürekli olarak gündemi takip etmesi gerekir. Satıcı, satış istatistiklerine, tüketici yorumlarına bakarak ve gündemdeki ihtiyaç duyulan ürünlere göre hangi ürünü satacağına karar verebilir. Satıcı, başka bir e-ticaret mağazasında bulunan, çok satan ve olumlu tüketici yorumlarına sahip olan ürünleri, kendi mağazasında da satışa koyabilir.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

14 gün ücretsiz deneyin
Logo İşbaşı kullanan on binlerce firma arasına katılın.
Kredi Kartı Gerekmez